Jak zaplanować uroczystość komunijną przy niedużym nakładzie finansowym?

Jak zaplanować uroczystość komunijną przy niedużym nakładzie finansowym?

Rodzicielstwo

Jak zaplanować uroczystość komunijną przy niedużym nakładzie finansowym?

Przyjęcia komunijne bardzo często związane są z dużymi wydatkami. Chcielibyśmy, aby ten dzień był jak najbardziej wyjątkowy dla naszych pociech. Nie zastanawiając się zbyt długo, wynajmujemy ekskluzywny lokal, serwujemy wykwintne dania, kupujemy drogie kreacje i dekoracje komunijne, a nawet załatwiamy na tę okazję zespół muzyczny. Brzmi jak organizacja wesela? Wydatki rzędu kilka tysięcy złotych na przyjęcie komunijne to w obecnych czasach żadna nadzwyczajność. Okazuje się jednak, że drogie przyjęcia nie muszą być bardziej udane. Największe znaczenie ma odpowiednia organizacja oraz miła atmosfera. W jaki sposób urządzić wspaniałą imprezę na komunię bez nadwyrężania budżetu domowego?

Jakie potrzeby ma moje dziecko?

Podstawą organizacji udanego przyjęcia komunijnego jest zrozumienie potrzeb dziecka. Przygotowując uroczystość często zapominamy, że to jego święto i ono powinno być tego dnia najważniejsze. Warto przed dokonaniem wyboru, skonsultować z dzieckiem wybór gości, potraw oraz samych dekoracji komunijnych. Najważniejsze jednak jest, aby dziecko czuło się ważne i wyjątkowe w otoczeniu swoich bliskich.

Przyjęcie dla najbliższych

Nie trzeba organizować ogromnego przyjęcia z rozmachem, aby było udane. Na uroczystość pierwszej komunii świętej wystarczy zaprosić najbliższą rodzinę dziecka, z którą utrzymujemy kontakt na co dzień. Możemy powiadomić ich o przyjęciu osobiście lub telefonicznie, oszczędzając tym samym na papierowych zaproszeniach. Kameralne przyjęcie może odbyć się w domu. Gotując samodzielnie, na pewno zaoszczędzisz znaczną ilość pieniędzy, ale w przypadku, kiedy nie masz zbyt wiele czasu, możesz skorzystać z firmy cateringowej. W przypadk zbyt małej ilości miejsca w domu, aby wyprawić święto, zamiast wynajmować cały lokal, wystarczy zamówić stolik w restauracji.

Piękna uroczystość niewielkim kosztem

Organizując przyjęcie, warto przeliczyć w pierwszej kolejności budżet, a następnie zaplanować wydatki krok po kroku, zaczynając od najważniejszych rzeczy. Nie należy podążać za obecną modą komunijną, która coraz bardziej przypomina przygotowania do ślubu. Nie trzeba również wydawać dużo pieniędzy na ubranie. Wystarczy znaleźć elegancki strój w szafie lub kupić piękną kreację po przecenie. Jeśli pragniesz pięknie udekorować stół lub miejsce, w którym odbywa się przyjęcie, to warto poszukać w sklepach internetowych dekoracji komunijnych. Często znaleźć można bardzo tanie ozdoby, które podkreślą charakter uroczystości.

Jak zaplanować uroczystość komunijną przy niedużym nakładzie finansowym?
5 (100%) 12 głosów

Back to Top