Jak zorganizować przyjęcie komunijne dla dziecka?

Jak zorganizować przyjęcie komunijne dla dziecka?

Rodzicielstwo

Jak zorganizować przyjęcie komunijne dla dziecka?

Pierwsza komunia święta to bardzo ważna uroczystość wymagająca przygotowań zarówno po stronie dziecka, jak i rodziców. Zorganizowanie udanego przyjęcia dla rodziny z tej okazji, może okazać się nie lada wyzwaniem! Ważne jest nie tylko odpowiednie miejsce lub menu, ale również detale, takie jak dekoracje komunijne. Aby uniknąć stresu i nieprzyjemnych niespodzianek, warto zacząć planować przyjęcie komunijne z dużym wyprzedzeniem. Jak krok po kroku zorganizować niezapomnianą imprezę?

Lista gości i budżet

Planowanie przyjęcia komunijnego powinniśmy zacząć od sporządzenia listy najbliższych osób, które powinny towarzyszyć Twojemu dziecku w tym dniu. Postaraj się wypisać nazwiska gości, zaczynając od najważniejszych. Pozwoli to zweryfikować koszta organizacji imprezy oraz potrzebną przestrzeń. Zastanów się, jaki maksymalnie budżet możesz przeznaczyć na przyjęcie, następnie podziel kwotę na liczbę osób. Licząc wydatki należy uwzględnić zaproszenie, wyżywienie oraz przygotowanie miejsca.

Miejsce przyjęcia

Uwzględniając liczbę gości oraz budżet, zastanów się nad miejscem, w którym odbędzie się uroczysty obiad komunijny. Kameralne przyjęcie można urządzić w domu, dzięki czemu zaoszczędzimy pieniądze. To rozwiązanie wymaga od nas jednak więcej odpowiedzialności, również w czasie trwania imprezy. Przyjęcie w restauracji to z kolei dobre rozwiązanie dla osób, które nie mają warunków, aby komunię urządzić w domu. Dużą zaletą tego jest organizacja imprezy, a więc przygotowanie stołu, potraw oraz dekoracji komunijnych po stronie pracowników wynajmowanego lokalu. Ważne jest, aby sprawdzić dostępność lokalu i szybko zarezerwować.

Menu

Bez względu na to czy korzystamy z usług cateringowych, czy przygotowujemy sami potrawy powinniśmy uwzględnić różnorodność. Warto upewnić się wcześniej, czy któryś z naszych gości nie ma specjalnej diety, która wyklucza pewne składniki oraz przemyśleć ilość i formą podania dań. Należy pamiętać o pysznym torcie komunijnym. Ważne, aby nie tylko goście, ale również dziecko było zadowolone z wyboru potraw. W końcu to przyjęcie specjalnie dla niego!

Dekoracje na komunię

Wybór dekoracji komunijnych powinien opierać się na charakterze uroczystości. Stałym trendem dotyczącym kolorów są biel i złoto, jednak obecnie popularnym wyborem jest połączenie bieli z pastelowymi barwami. Najważniejszym elementem dekoracji będzie z pewnością stół, przy którym odbędzie się uroczysty obiad. Nie powinno zabraknąć białego obrusu. Wyjątkową atmosferę nadadzą różnego rodzaju świece, serwetki oraz bukiety kwiatów. Warto zadbać również o dekorację sali. W tym celu można zakupić białe balony, kolorowe tasiemki oraz girlandy.

 

Jak zorganizować przyjęcie komunijne dla dziecka?
4.9 (97.5%) 8 głosów

Back to Top