Jaki fotelik samochodowy kupić dla dziecka?

Dla rodziców kwestia bezpieczeństwa ich dziecka jest najważniejsza. Dlatego większość z nich przestrzega przepisów, które mówią, że najmłodsi muszą posiadać foteliki samochodowe dziecięce.

Jak wybierać foteliki samochodowe dla dzieci, aby podróż w nich była bezpieczna?

Foteliki samochodowe dla dzieci sprzedawane są w różnych kolorach, różnią się także ceną. Kryteria te nie są jednak najważniejsze. Kupując foteliki samochodowe dziecięce należy kierować się wagą dziecka. Dla dzieci, które ważą najmniej, a więc dla noworodków i niemowląt przeznaczone są foteliki, na których znajduje się oznaczenie 0-13 kilogramów. To foteliki, które mogą być montowane tylko w taki sposób, że dziecko podróżuje w nim tyłem do kierunku jazdy. Taki sposób przewożenia dzieci jest bardzo bezpieczny. W autach, które nie mają na wyposażeniu poduszki powietrznej, foteliki samochodowe dla dzieci można zamontować na przednim siedzeniu.

Jakie foteliki samochodowe dla dzieci starszych?

Dzieci, które ważą 9-18 kilogramów przewozi się w fotelikach, które mogą być montowane zarówno przodem, jak i tyłem do kierunku jazdy. Wielu rodziców nie zwraca uwagi na foteliki samochodowe dziecięce montowane tyłem do kierunku jazdy, gdyż są zdania, iż starszym dzieciom jest w nich niewygodnie. Okazuje się jednak, że dzieciom jest bardzo wygodnie, a na pewno są w nich bardzo bezpieczne. Zdaniem wielu specjalistów im później dziecko zacznie podróżować przodem do kierunku jazdy, tym lepiej. Jest to bowiem najbardziej bezpieczny sposób podróżowania nie tylko dla dzieci.

Jaki fotelik samochodowy kupić dla dziecka?
4.8 (96.67%) 6 głosów