O olejkach eterycznych słów kilka

O olejkach eterycznych słów kilka

Kosmetyki

Zapachy, które wydzielają niektóre rośliny korzystnie wpływają na nasze zdrowie i samopoczucie. Naturalne olejki eteryczne jeszcze przed naszą erą wykorzystywane były do leczenia pewnych schorzeń. Dzisiaj właściwości, jakimi charakteryzują się olejki eteryczne wykorzystuje aromaterapia.

Jak mogą działać naturalne olejki eteryczne?

W zależności od tego, z jakich roślin zostały pozyskane naturalne olejki eteryczne mogą one działać przeciwbólowo, odprężająco, uspokajająco. Olejki eteryczne mogą działać także antystresowo. Silne działanie antystresowe wykazują naturalne olejki eteryczne z lawendy lekarskiej i melisy. Pobudzająco na ciało i duszę działają olejki eteryczne z goździkowca wonnego oraz cynamonowca cassia. Aromaterapia to metoda, która bardzo skutecznie usuwa wiele dolegliwości w sposób niezwykle przyjemny. Naturalne olejki można wykorzystać do kąpieli i masaży. Można też wykorzystywać je do inhalacji. W przypadku masażu naturalne olejki muszą zostać zmieszane z olejem.

Naturalne olejki eteryczne: jak nie dać się oszukać?

Aromaterapia jest dzisiaj bardzo popularna. Popularność tej metody leczenia przyczyniła się do zwiększonego zapotrzebowania na naturalne olejki. Na rynku pojawiły się więc także olejki syntetyczne. W olejkach tych naturalnych składników nie ma w ogóle lub jest ich bardzo mało. Dlatego, gdy chcemy kupić  eteryczny postawmy na sprawdzony sklep. Naszą czujność powinna wzbudzić bardzo niska cena olejku; naturalne olejki eteryczne, które są wysokiej jakości nie mogą kosztować kilkanaście złotych.

O olejkach eterycznych słów kilka
5 (100%) 5 głosów

Back to Top