Co warto wiedzieć o aromaterapii?

Leczenie zapachem, czyli aromaterapia nie jest metodą, która została wymyślona przez współcześnie żyjących ludzi. Metodą ta była znana już mieszkańcom świata starożytnego. Leczenie poprzez odpowiednio dobrane zapachy może być z powodzeniem stosowane w warunkach domowych. Pamiętajmy jednak, aby kupować olejki w renomowanych sklepach, w których na pewno do sprzedaży oferowane są czyste, najwyższej jakości naturalne olejki. Więcej na ten tema można przeczytać w artykule „O olejkach eterycznych słów kilka”.

Jak stosować olejki eteryczne?

Olejki eteryczne można wykorzystać w różny sposób. Metodą bardzo popularną jest stosowanie aromatycznych olejków do masaży. Należy jednak pamiętać, że naturalnych olejków eterycznych nie można nanosić na skórę w nierozcieńczonej postaci. Do masażu koniecznie należy olejek rozcieńczyć w oleju roślinnym. Olejki eteryczne można wykorzystać również do inhalacji. Olejek eteryczny w tym przypadku można zastosować w kominku aromaterapeutycznym. Olejki można stosować także do kąpieli.

Jak działają na nas olejki eteryczne?

Poszczególne aromaty mają różne właściwości terapeutyczne. Pamiętajmy więc, że aromaterapia okaże się skuteczna tylko wtedy, gdy dobrze dobierzemy zapach do nękającego nas problemu. Najczęściej po olejki eteryczne sięgamy, gdy trapią nas dolegliwości górnych dróg oddechowych, ale także wtedy, gdy jesteśmy zestresowani. Do najczęściej wybieranych olejków należą więc między innymi: różany, z melisy, lawendy, drzewa sandałowego. Aromaterapia pozwala skutecznie zwalczyć wiele dolegliwości.