Jak kupić bezpieczny fotelik samochodowy?

Fotelik samochodowy już od kilku lat jest obowiązkowym wyposażeniem samochodów osób, które mają małe dzieci. Fotelik samochodowy służy do bezpiecznego podróżowania dzieci, które mają mniej niż 150 centymetrów wzrostu albo mają mniej niż 12 lat. Nie każdy fotelik samochodowy jest tak samo bezpieczny. O czym pamiętać na zakupach?

Jaki będzie najlepszy fotelik samochodowy dla dziecka?

Fotelik samochodowy dla dziecka powinien zapewnić mu niemal stu procentowo bezpieczną podróż. Dlatego fotelik samochodowy dla dziecka powinien zostać dostosowany do wagi dziecka. Jest to jedno z kryteriów, którym należy kierować się wybierając w sklepie fotelik samochodowy dla dziecka. Foteliki samochodowe przeznaczone są zarówno dla niemowląt, jak i dla starszych dzieci. Foteliki samochodowe dla najmłodszych dzieci (0-13 kg) są podobne do nosidełka – można  w nich nie tylko wozić dziecko, ale również przenosić. Foteliki samochodowe dla tych dzieci mogą zostać zamontowane na przednim siedzeniu tylko, gdy na wyposażeniu nie ma poduszki powietrznej.

Foteliki samochodowe: jak są mocowane?

Na zakupy warto przede wszystkim wybrać się samochodem, w którym foteli zostanie zamontowany. Dzięki temu będzie można sprawdzić, czy fotelik pasuje do danego modelu auta. Najnowsze modele aut mają już fabrycznie zamontowane systemy do mocowania fotelików samochodowych, w starszych konieczny może okazać się zakup tak zwanej bazy ISOFIX. Jeśli zainteresował Cię ten temat, więcej możesz przeczytać w naszym wcześniejszym artykule.