Jaki ozonator wybrać i kiedy warto zastosować?

Każdy czas spędzany w miejscach publicznych (np. gabinetach stomatologicznych, urzędach, hotelach, restauracjach czy kinach) jest czasem ryzyka wystąpienia infekcji lub alergii. Właściciele takich przestrzeni muszą wybrać skuteczne narzędzia dezynfekcyjne, które zapewnią klientom, pacjentom lub gościom, pełne bezpieczeństwo. Sprawdzonym i przetestowanym rozwiązaniem jest ozonator powietrza. Przeczytaj artykuł i dowiedz się jak działa ozonator i jaki model wybrać, by dobrze wykorzystać możliwości współczesnej technologii.

Ozonator powietrza – co to jest i jak działa?

Ozonator powietrza to lekkie urządzenie, które – jak wskazuje sama nazwa – wydziela ozon. Zadaniem ozonu (o silnych właściwościach biobójczych) jest usuwanie wirusów, bakterii, zarodników grzybów oraz wszystkich innych drobnoustrojów chorobotwórczych. Ozon jest naturalnym gazem, bezpiecznym dla człowieka. Chociaż sam proces ozonowania przeprowadza się w pustych pomieszczeniach, to jednak już po ok. 30 minutach, ozon nie stanowi żadnego zagrożenia dla życia człowieka (w przeciwieństwie do mikroorganizmów znajdujących się na powierzchniach płaskich). Ozonatory pełnią też bardzo ważną funkcję dezodoryzującą. Nie maskują, ale całkowicie usuwają przykre zapachy, dlatego wykorzystywane są w ramach dezynfekcji i oczyszczania pomieszczenia np. po dymie papierosowym lub smażeniu potraw.

Jaki ozonator powietrza wybrać? Gdzie kupić?

Szukasz ozonatora do gabinetu lekarskiego lub własnego mieszkania? Zastanawiasz się jaki model wybrać? Ozonator powietrza powinien przede wszystkim działać skutecznie, wydajnie i cicho. Aby tak się stało, ważne jest przeanalizowanie mocy urządzenia i innych parametrów – np. możliwości ustawienia czasu pracy. Jeśli ozonator jest lekki, jego przenoszenie nie sprawia żadnego problemu. Można ustawić go wtedy w jednym miejscu i potraktować jako stały element wyposażenia. W przypadku większych przestrzeni (np. zamkniętych pokoi biurowych) konieczne jest jednak działanie w różnych miejscach, dlatego kompaktowość i lekkość sprzętu znacznie poprawiają komfort jego użytkowania.

Ozonatory powietrza można zamówić za pośrednictwem Internetu – np. w naszym sklepie www.oddychajzdrowo.com. Sprzęt, który proponujemy, wyróżnia się wszystkimi wspomnianymi cechami (tj. poręczność, mały ciężar, wydajność pracy, dyskrecja pracy), a dodatkowo posiada także certyfikat EU. Jeśli nie wiesz jaki ozonator wybrać spośród dostępnych modeli, skontaktuj się z naszym zespołem i skorzystaj z doradztwa.

Powszechność stosowania ozonatorów

Ozonatory powietrza, które oferujemy, stosowane są nie tylko w gabinetach lekarskich czy prywatnych domach, ale też np. szkołach, przedszkolach, żłobkach, kabinach samochodowych, sklepach spożywczych, restauracjach, domach kultury, salach konferencyjnych, teatrach i wielu innych przestrzeniach. Wysokiej jakości ozonator oczyszcza powietrze z najlepszą skutecznością, chroniąc w ten sposób wszystkie osoby, które na co dzień korzystają z różnych usług lub zobowiązane są do załatwienia osobistych, formalnych spraw.

 

Więcej na: https://oddychajzdrowo.com/