Kilka słów o serwisach porcelanowych

Wysoka jakość porcelanowych wyrobów to główny powodów wybierania przez wiele osób zestaw obiadowy właśnie z tej ceramiki. Zestaw obiadowy z porcelany jest ponadczasowy, a więc zawsze elegancki. Zestaw obiadowy wyprodukowany w znanej fabryce porcelany to na przykład idealny upominek dla młodej pary.

Zastawa porcelanowa: jaką można kupić?

Zestawy stołowe z porcelany to nie tylko serwis obiadowy. Oprócz serwis obiadowy możemy kupić zestawy stołowe składające się również z kompletu kawowego. Coraz częściej producenci oferują nam serwis obiadowy złożony dodatkowo z serwisu herbacianego. Tego typu zestaw stołowy zawsze produkowany jest w dwóch wersjach: na sześć lub na dwanaście osób. Bardzo chętnie kupowane są zestawy porcelanowe ręcznie dekorowane. Są to zestawy porcelanowe wyjątkowe, kosztują więc trochę więcej niż standardowy zestaw stołowy. Znani producenci zastaw stołowych proponują nam dzisiaj zestawy porcelanowe w bardzo różnych, często nietypowych kształtach. W skład takiego zestaw stołowy może wchodzić na przykład półmisek w kształcie ryby – idealny na wigilijną kolację.

Porcelana: dla ceniących jakość i szyk

Zastawy stołowe z porcelany wysokiej jakości w wielu domach są używane tylko na specjalne okazje. Zaletą obecnie dostępnych w sklepach zestawy stołowe jest to, że bez obaw umyjemy je w zmywarkach. Plusem jest także to, że uznani producenci pewne linie z danej kolekcji sprzedają na sztuki. Więcej na ten temat można przeczytać w naszym wcześniejszym artykule.