Kurtki modne w 2019

Odzież dla mężczyzn pod wpływem trendów mody znacznie zmieniła ich wygląd. Wcześniej modne były surowe płaszcze i kożuchy o powściągliwych kolorach. Teraz projektanci zalecają noszenie modeli z jasną podszewką i abstrakcyjnymi nadrukami. Nastąpiła kolejna niewielka i niepozorna rewolucja: wiele rzeczy z damskiej garderoby wpłynęło do męskiej.

Zmiana trendów w modzie

Aby określić jakie kurtki męskie będą najmodniejsze w 2019 roku, warto porozmawiać o ogólnych trendach. W modelach tego sezonu wszystko zależy od praktyczności i funkcjonalizmu. Stały wpływ minimalizmu pozostaje. Zgodnie z kanonami stylu najważniejsza jest faktura rzeczy, a nadmiar dekoracji i pozbawione znaczenia detale są z niej usuwane.

Co to oznacza w praktyce?

Współczesne kurtki dla mężczyzn często mają futerkowe wykończenie. Rozwiązanie to jest stosowane, zwłaszcza jeśli chodzi o kurtki męskie zimowe. Krawędź rękawów lub kaptura ociepla i nadaje solidności odzieży. W tym sezonie odcień futra powinien być jaśniejszy niż główny ton kurtki. Puszyste kołnierze zdobią każdy model odzieży wierzchniej – pojawiły się nawet w kurtkach jeansowych. Kolejnym trendem, który rozwinął się w ostatnich latach, są duże naszywane kieszenie. Zwłaszcza kurtki męskie letnie wyposażone są w duże kieszenie, które wcześniej spotykano tylko w parkach. Tego typu kieszenie mają też tanie kurtki męskie.

Wśród tekstur męskiej odzieży wierzchniej nadal króluje skóra, dżins i zamsz. Absolutny hit sezonu to kurtki z lakierowaną skórą. Producenci męskich kurtek puchowych, którzy eksperymentują z materiałami do krawiectwa w celu uzyskania stylowego połysku, dostosowali się do tego nowego trendu. Jeśli mówimy o kolorach, oprócz klasycznej czerni i bieli na fali popularności znajdą się następujące odcienie:

  • indygo,
  • grafit,
  • piaszczysty,
  • neon,
  • khaki,
  • karmel,
  • czekolada.