O olejkach eterycznych słów kilka

Zapachy, które wydzielają niektóre rośliny korzystnie wpływają na nasze zdrowie i samopoczucie. Naturalne olejki do ciała jeszcze przed naszą erą wykorzystywane były do leczenia pewnych schorzeń. Dzisiaj właściwości, jakimi charakteryzują się olejki do ciała wykorzystuje aromaterapia.

Jak mogą działać naturalne olejki do ciała?

W zależności od tego, z jakich roślin zostały pozyskane naturalne olejki do ciała mogą one działać przeciwbólowo, odprężająco, uspokajająco. Olejki eteryczne mogą działać także antystresowo. Silne działanie antystresowe wykazują naturalne olejki do ciała z lawendy lekarskiej i melisy. Pobudzająco na ciało i duszę działają olejki z goździkowca wonnego oraz cynamonowca cassia. Aromaterapia to metoda, która bardzo skutecznie usuwa wiele dolegliwości w sposób niezwykle przyjemny. Naturalne olejki można wykorzystać do kąpieli i masaży. Można też wykorzystywać je do inhalacji. W przypadku masażu naturalne olejki muszą zostać zmieszane z olejem.

Naturalne olejki do ciała: jak nie dać się oszukać?

Aromaterapia jest dzisiaj bardzo popularna. Popularność tej metody leczenia przyczyniła się do zwiększonego zapotrzebowania na naturalne olejki. Na rynku pojawiły się więc także olejki syntetyczne. W olejkach tych naturalnych składników nie ma w ogóle lub jest ich bardzo mało. Dlatego, gdy chcemy kupić  eteryczny postawmy na sprawdzony sklep. Naszą czujność powinna wzbudzić bardzo niska cena olejku; naturalne olejki do ciała, które są wysokiej jakości nie mogą kosztować kilkanaście złotych.