Oświetlnie szynowe w roli głównej

Współczesne lampy są bardzo różnorodne, dają znacznie więcej możliwości aranżacyjnych niż te sprzed dwóch czy trzech dekad. Bardzo nowoczesnym, dającym bardzo szerokie możliwości w aranżacji wnętrz jest oświetlenie szynowe.

Zalety oświetlenia szynowego

Oświetlenie szynowe do oświetlania wnętrz mieszalnych jest stosowane w sumie od niedawna, ale już zdobyło rzeszę zwolenników. Oświetlenie szynowe ma bowiem mnóstwo zalet. Atutem, które ma oświetlenie na szynie jest nie tylko to, że wykorzystywane są w nim ruchome reflektorki dzięki czemu kąt padania snopa światła można zmieniać. Oświetlenie na szynie pozwala na zamocowanie bardzo różnych żarówek, także typu LED. Kolejnym plusem, które ma oświetlenie na szynie to bardzo szybki i prosty montaż.

Dodatkowe atuty oświetlenia szynowego

Reflektory na szynie można zamontować w każdym pomieszczeniu. Reflektory na szynie pasują do nowocześnie i klasycznie urządzonych wnętrz. Reflektory na szynie można montować w bardzo różny sposób. Do wyboru są reflektory szynowe podtynkowe i natynkowe. Reflektory szynowe natynkowe umieszcza się bezpośrednio na suficie, te drugie powinny zostać wpuszczone sufit. Reflektory szynowe można zamocować jeszcze inaczej: szynę zamiast przykręcać lokuje się na przymocowanych do sufitu linkach. Zamiast reflektorków na szynie można umieć wiszące lampy. Łącznie nie mogą jednak ważyć więcej niż 2 kg.

Oświetlenie szynowe zdobywa coraz więcej zwolenników; więcej o tym nowoczesnym, wszechstronnym oświetleniu można przeczytać w naszym wcześniejszym artykule.