Popularne zabiegi medycyny estetycznej: mezoterapia

Zabiegi medycyny estetycznej zyskują coraz większą popularność. Wśród zabiegów o bardzo dużej popularności jest zabieg mezoterapii. W dobrych klinikach medycyny estetycznej najczęściej pacjentom oferowany jest zabieg mezoterapii igłowej, który przynosi o wiele lepsze efekty niż mezoterapia bezigłowa

Mezoterapia Warszawa: przebieg zabiegu

W trakcie zabiegu mezoterapii skóra nakłuwana jest przy pomocy niezwykle cienkiej igły. Pojedyncze nakłucia wykonywane są w odległości co 0,5-1 centymetr. W trakcie iniekcji w skórę podawany jest koktajl odżywczy złożony z aminokwasów, witamin, kwasu hialuronowego, minerałów. Zabieg jest wykonywany po wcześniejszym zaaplikowaniu kremu znieczulającego. Dzięki temu jest całkowicie bezbolesny.

Mezoterapia: jak przygotować się do zabiegu?

Zabieg mezoterapii nie wymaga specjalnych przygotowań. Na skórze mogą pojawić się jednak drobne zasinienia. Dlatego też, aby zmniejszyć ryzyko tych skutków ubocznych zaleca się na kilka dni przed zabiegiem zrezygnowanie z zażywania preparatów na przeziębienie takich jak aspiryna czy polopiryna. Osoby, które na stałe przyjmują leki przeciwzakrzepowe powinny przed zabiegiem skonsultować się z lekarzem. Przeciwwskazaniem do zabiegu jest alergia, cukrzyca, choroby skóry. Zabieg nie jest wykonywany także u kobiet w ciąży. Efekty mezoterapii są widoczne praktycznie natychmiast po zakończeniu zabiegu. Dla podtrzymania efektów warto go powtórzyć.