Wysyłaj przesyłki z brokerem

Broker kurierski to usługa, która działa na naszym rynku już od dość dawna, ale jej popularność wciąż jest dość niewielka. Głównie z powodu braku wiedzy na ten temat. Co zatem powinniśmy wiedzieć, by opcja zamów kuriera nie była dla nas specjalnie kosztowna, gdy chcemy coś wysłać?

Zamawianie kuriera w Internecie

Usługi kurierskie są bardzo proste z punktu widzenia klienta, ale z punktu widzenia ich organizatora to zupełnie inna bajka. Dla klienta jest to tylko przycisk zamów kuriera, który widzi na stronie usługodawcy.

W rzeczywistości nadanie paczki to proces, w którym trzeba najpierw zaplanować, a potem wykonać procesy realne i cyfrowe składające się na sam fizyczny transport paczki, jak i całe logistyczne zaplecze tego działa. Wożenie paczek pojedynczo oznaczałoby w końcu gigantyczne koszty. Trzeba działać tak, by te koszty były niskie.

Zamawianie kuriera z brokerem

Zamów kuriera z brokerem to propozycja, która pozwala na tanie przesyłki kurierskie dla każdego, ponieważ broker pełni rolę podmiotu gromadzącego większą ilość przesyłek w jedną transzę. Z takimi transzami firmy kurierskie są sobie w stanie poradzić znacznie łatwiej, dzięki czemu mogą zaoferować niższe ceny.

Pojawia się tutaj oczywiście dodatkowa opłata dla brokera, ponieważ broker też musi swoje zarobić, ale ta opłata jest już ukryta w kosztach. Nikt nie musi dopłacać do usługi brokera, a w praktyce wygląda to tak, że nie tylko nie ma dodatkowej opłaty, ale cena jest wyraźnie niższa niż to, co oferuje nam kurier bezpośrednio na swojej stronie. W zasadzie nie ma żadnych powodów, dla których ktokolwiek mógłby odmawiać skorzystania z takiej usługi. Nie ma dla niej lepszych detalicznych alternatyw.