Zamawianie kuriera przez Internet

Zamawianie kuriera przez Internet nie jest bynajmniej niczym nowym. Większość z nas, kiedy potrzebuje usług kurierskich, wybiera się na stronę internetową swojego ulubionego kuriera i zabiera się za nadanie paczki. Czasami sprawdzamy oferty 2-3 zaufanych kurierów, by porównać, gdzie będzie taniej. Cały czas można to robić w ten sposób, ale można też skorzystać ze sprytniejszej opcji – jest nią broker kurierski.

Kim jest broker kurierski?

Usługi kurierskie realizowane są przez całą masę większych i mniejszych kurierów. Bardzo często nawet nie znamy nazw kurierów, którzy do nas przyjeżdżają. Widzimy ich po raz pierwszy w życiu. W tradycyjnym podejściu był to problem, ponieważ takie tanie przesyłki kurierskie były dla nas niedostępne, kiedy to my chcieliśmy coś wysłać. Teraz jednak to się zmienia, a odpowiada za to właśnie broker usług kurierskich. Jest to podmiot, który w jednym miejscu zbiera oferty bardzo dużej liczby różnych usługodawców i pozwala nam wybierać optymalną dla nas opcję.

Jak to działa w praktyce?

Działanie tego mechanizmu w praktyce jest bardzo proste. Wystarczy tylko wejść na stronę brokera i uzupełnić dane swojej paczki. Potem klikamy w przycisk zamów kuriera, ale zamiast okienka z finalizowaniem zamówienia, pojawi nam się lista kurierów, którzy mogą wykonać dla nas usługę.

Z tej listy wybieramy ofertę, która prezentuje najlepsze warunki i w zasadzie możemy mieć pewność, ze jest to oferta najlepsza z możliwych na rynku. Tym bardziej, że na liście znajdziemy też kurierów, z usług których korzystamy zazwyczaj i tam też zobaczymy cenę. Jest ona zazwyczaj wyższa od najlepszej opcji zaoferowanej przez brokera. Jest to dla nas czysty zysk.