Zanim kupisz łóżko dla osoby unieruchomionej

Opieka nad osobą leżącą nie jest łatwa. Obecnie na rynku dostępny jest bardzo szeroki wybór artykułów, które tę opieką ułatwiają. Wśród nich jest oczywiście specjalne łóżko rehabilitacyjne. Różnią się one nie tylko ceną, ale także dodatkowymi funkcjami.

Jakie łóżko rehabilitacyjne wybrać?

Łóżka rehabilitacyjne dostępne są w bardzo różnorodnych wariantach. Wybranie idealnie spełniającego wymogi osoby chorej nie jest trudne. Na zakupach należy kierować się między innymi wzrostem i wagą osoby chorej. W sklepach ze sprzętem medycznym do wyboru są łóżka rehabilitacyjne dostosowane do wzrostu i wagi dzieci oraz młodzieży. Są także bariatryczne łóżka medyczne. Ten typ łóżek przeznaczonych jest dla osób otyłych, mogą mieć obniżone leże.

Łóżka ortopedyczne tego typu sprawdzają się w przypadku osób po operacjach kończyn dolnych. Bardzo często łóżka ortopedyczne mają wyposażenie dodatkowe.

Jakie łóżko wybrać?

Łóżka dla niepełnosprawnych mogą mieć bardzo prostą lub bardziej zaawansowaną konstrukcję. Łóżka dla niepełnosprawnych będą się więc różniły między sobą ceną. Łóżka rehabilitacyjne elektryczne są rozwiązaniem najbardziej komfortowym.

Łóżka rehabilitacyjne elektryczne można obsługiwać (podnosić czy opuszczać zagłówek) pilotem. Łóżka rehabilitacyjne elektryczne czy proste łóżka medyczne są sprzedawane bez materaca. Plusem jest to, że w jednym sklepie dostępne są zarówno łóżka rehabilitacyjne elektryczne jak i materace. Zdecydowanie ułatwiają opiekę nad osobami chorymi.