Czy warto grać w Kalambury?

Która gra dla dzieci sprawdzi się najlepiej w rodzinnym gronie? Kalambury! To angażująca gra drużynowa, która polega na pokazywaniu lub rysowaniu haseł i ich jak najszybszym odgadnięciu przez przeciwników. Nadaje się zarówno dla dzieci, jak i dorosłych – w tej grze liczy się przede wszystkim wyobraźnia, kreatywność i refleks. Oferujemy wybór najciekawszych propozycji na rynku – są to gry w kalambury, które wykorzystują znane wszystkim dzieciom zasady. Który produkt wybierzesz?

Niedroga gra dla dzieci? Kalambury!

Zastanawiasz się, jaka gra będzie najlepsza na początek przygody z planszówkami lub karciankami? Kup kalambury dla dzieci – zasady są proste, gra należy do tych tańszych, a świetnie integruje wszystkich uczestników zabawy. To także rozwiązanie braku pomysłów na hasła do odgadywania – problemu, który często pojawia się, kiedy nie ma wcześniej przygotowanych kategorii i haseł. W kalamburach dla dzieci są gotowe karty, które ułatwiają zabawę. W pudełku z grą najczęściej znajdują się również:

  • plansza,
  • pionki albo żetony dla poszczególnych drużyn
  • klepsydra, która odlicza czas odgadywania hasła,
  • notes lub kartki na obrazki.

Dlaczego warto grać w kalambury z dziećmi

Kalambury to gra dla dzieci, która sprawdzi się zarówno dla starszych dzieci, jak i przedszkolaków. Dobrze będą się przy niej bawić również dorośli, dzięki czemu jest uniwersalną grą rodzinną planszową. Kalambury z dziećmi nie tylko bawią i budzą wiele emocji, ale także:

  • uczą kreatywnego myślenia i refleksu,
  • pomagają przełamać nieśmiałość – w końcu kalambury to dla dzieci pierwsza okazja do wystąpień publicznych,
  • poszerzają słownictwo, co szczególnie pomoże małym dzieciom,
  • są świetnym sposobem na rodzinny czas w deszczowy dzień, święta czy w trakcie wyjazdów (taką grę łatwo spakujesz do walizki).

Nasz sklep z zabawkami online oferuje również inne propozycje dla fanów wspólnego spędzania czasu. To między innymi gry dla dzieci edukacyjne, gry dla dzieci planszowe, gra chińczyk dla dzieci oraz gotowy zestaw gier dla dzieci.