Grupy rowerów górskich

Jazda na rowerze cieszy się ogromną popularnością wśród ludzi w różnym wieku, zarówno wśród kobiet, jak i mężczyzn. W sprzedaży znaleźć można szeroki wybór różnych rowerów, wśród których każdemu uda się znaleźć model idealnie dopasowany do indywidualnych potrzeb oraz oczekiwań. Dużą grupą, która ma niemałe grono odbiorców są rowery górskie. Warto jednak pamiętać, że rowery górskie to również niejednolita grupa rowerów. Zobaczmy, jakie w związku z tym można znaleźć w sprzedaży.

Grupy rowerów górskich

Jeśli interesuje nas rower do amatorskiej jazdy turystycznej, najlepiej postawić na taki z klasy ATB. To rowery, które nie kosztują zbyt wiele, co oznacza, że na ich zakup może sobie pozwolić zdecydowanie więcej osób. W wielu rowerach zaliczanych do tej klasy znajduje się amortyzowany przedni widelec, co znacząco zwiększa komfort jazdy. Kolejną grupą rowerów górskich są te klasy XC. To rowery dużo bardziej zaawansowane, z którymi można poruszać się z terenie dużo bardziej wymagających. W sprzedaży dostępne są również rowery zaliczane do klasy Downhill. Zalicza się do niej te rowery, których konstrukcja została dostosowana do zjazdów.

Gdzie kupić rower górski?

Rowery górskie bez trudu kupimy w większości sklepów zajmujących się sprzedażą rowerów. W grę wchodzą zarówno sklepy stacjonarne, jak i sklepy internetowe. Jeśli zdecydujemy się na te drugie, rower kupimy bez wychodzenia z domu. Te pierwsze to z kolei możliwość „przymierzenia” roweru. Każda opcja zakupu ma więc swoje zalety, które warto wziąć pod uwagę.