Jaki fotelik samochodowy kupić dla dziecka?

Dla rodziców kwestia bezpieczeństwa ich dziecka jest najważniejsza. Dlatego większość z nich przestrzega przepisów, które mówią, że najmłodsi muszą posiadać foteliki samochodowe dziecięce.

Jak wybierać foteliki samochodowe dla dzieci, aby podróż w nich była bezpieczna?

Foteliki samochodowe dla dzieci sprzedawane są w różnych kolorach, różnią się także ceną. Kryteria te nie są jednak najważniejsze. Kupując foteliki samochodowe dziecięce należy kierować się wagą dziecka. Dla dzieci, które ważą najmniej, a więc dla noworodków i niemowląt przeznaczone są foteliki, na których znajduje się oznaczenie 0-13 kilogramów. To foteliki, które mogą być montowane tylko w taki sposób, że dziecko podróżuje w nim tyłem do kierunku jazdy. Taki sposób przewożenia dzieci jest bardzo bezpieczny. W autach, które nie mają na wyposażeniu poduszki powietrznej, foteliki samochodowe dla dzieci można zamontować na przednim siedzeniu.

Jakie foteliki samochodowe dla dzieci starszych?

Dzieci, które ważą 9-18 kilogramów przewozi się w fotelikach, które mogą być montowane zarówno przodem, jak i tyłem do kierunku jazdy. Wielu rodziców nie zwraca uwagi na foteliki samochodowe dziecięce montowane tyłem do kierunku jazdy, gdyż są zdania, iż starszym dzieciom jest w nich niewygodnie. Okazuje się jednak, że dzieciom jest bardzo wygodnie, a na pewno są w nich bardzo bezpieczne. Zdaniem wielu specjalistów im później dziecko zacznie podróżować przodem do kierunku jazdy, tym lepiej. Jest to bowiem najbardziej bezpieczny sposób podróżowania nie tylko dla dzieci.