Mezoterapia – jeden z popularnych zabiegów z zakresu medycyny estetycznej

Nieinwazyjne lub mało inwazyjne zabiegi medycyny estetycznej cieszą się w naszym kraju już od kilku lat dużą popularnością. Do takich zabiegów należy zabieg mezoterapii. W trakcie wykonywania zabiegu do głębokich warstw skóry podawane są substancje regenerujące i odżywiające skórę. W trakcie zabiegu wykonywana jest seria mikro-nakłuć. Zawsze zabieg mezoterapii wykonywany jest przez lekarza medycyny estetycznej z dużą wiedzą i doświadczeniem. 

Mezoterapia: jakie przynosi efekty?

W efekcie zabiegu skóra jest lepiej odżywiona i nawilżona. Zabieg stymuluje proces odnowy komórek skóry. W trakcie iniekcji podaje się koktajl składający się z witamin, aminokwasów, kwasu hialuronowego, kwasów nukleinowych, soli mineralnych, koenzymów. Dobór koktajlu zawsze dobierany jest pod kątem indywidualnych potrzeb skóry każdego pacjenta. 

Mezoterapia Warszawa: jakie są zalecenia przed i po zabiegu?

Na kilka dni przed zabiegiem nie powinno się zażywać leków przeciwkrzepliwych. Należą do nich wszystkie preparaty z kwasem acetylosalicylowym. Zabieg mezoterapii może być wykonany o każdej porze roku, ale zaleca się wykonanie go w sezonie jesienno-zimowym. Przez pewien czas po zabiegu warto unikać kąpieli słonecznych. Zabieg nie może zostać wykonany u kobiet ciężarnych, osób z alergią lub cukrzycą. Przeciwwskazaniem jest także opryszczka i trądzik. Mezoterapia to bardzo popularny zabieg, efekty widoczne są błyskawicznie.