Wysyłanie nietypowych przesyłek

W dzisiejszych czasach niewiele osób korzysta już z usług poczty, nawet jeśli jej oferta nierzadko jest najtańsza na rynku. Jest to po prostu opcja niewygodna, oferująca nie najlepsze warunki obsługi, która w dodatku potrafi stwarzać poważne problemy, kiedy do wysłania mamy coś nietypowego. Można oczywiście wybrać nasze ulubione usługi kurierskie, ale znacznie lepszym pomysłem na nadanie paczki o nietypowych parametrach będzie zawsze skorzystanie z oferty brokera usług kurierskich.

Przygotowanie wysłania paczki

Broker kurierski zbiera w jednym miejscu oferty możliwie dużej liczny różnych kurierów, dzięki czemu mamy możliwość porównywania różnych ofert, a potem odnajdowania najlepszej z dostępnych propozycji. Typowe tanie przesyłki kurierskie najczęściej załatwiamy właśnie w ten sposób, ale jeszcze cały czas inaczej wygląda to w kwestii przesyłek nietypowych.

Tutaj musimy włożyć trochę więcej wysiłku, chociaż oczywiście broker nam bardzo w tym pomoże. Przygotowanie musi się bowiem odnosić do dokładnego porównania drobnego druczku oraz wszystkich gwiazdek w umowie przewozowej.

Nietypowe zapisy umowne

Problemem jest tutaj to, że różni kurierzy wyceniają przesyłki nietypowe w bardzo różny sposób. Czasami broker jest w stanie sobie z tym poradzić bez problemów i przycisk zamów kuriera zadziała równie dobrze, co przy innych przesyłkach. W innych wypadkach trzeba się będzie jednak bardzo dobrze wczytać w warunki umowy, ponieważ nierzadko zdarza się, że firmy przewozowe uznają przesyłkę za źle opisana lub nie spełniającą norm, po czym doliczają do kosztu przesyłki całkiem spore opłaty dodatkowe.