Zakup łóżka rehabilitacyjnego

Opiekowanie się osobą przewlekle chorą jest pracą bardzo często wymagającą wiele cierpliwości. Opieka ta wyczerpuje też fizycznie, szczególnie gdy jest sprawowana przez osoby nie posiadające doświadczenia medycznego. Na szczęście na rynku dostępnych jest dzisiaj wiele artykułów ułatwiających opieką nad osobą leżącą. Wśród nich jest łóżko rehabilitacyjne.

Łóżko rehabilitacyjne może być wygodne

Łóżka rehabilitacyjne to sprzęt, który wykorzystywany jest nie tylko w placówkach medycznych. Można je stosować także w przypadku osób przewlekle chorych przebywających w domu. Łóżka rehabilitacyjne bardzo ułatwiają wykonywanie czynności pielęgnacyjnych. Łóżka ortopedyczne mają regulowaną wysokość.

Łóżka ortopedyczne można podnieść lub obniżyć do takiej wysokości, aby na przykład zmiana pościeli czy inne zabiegi higieniczne nie obciążały kręgosłupa. Łóżka ortopedyczne, w których wysokość leża jest obniżona doskonale sprawdzają się w przypadku osób po operacjach kończyn dolnych.

Łóżka na pilota

Łóżka medyczne stają się coraz bardziej nowoczesne. Dostępne są obecnie łóżka medyczne, którymi można sterować za pomocą pilota. Łóżka rehabilitacyjne elektryczne kupowane są coraz częściej zarówno do szpitali jak i przez osoby prywatne. Łóżka rehabilitacyjne elektryczne doceniają zarówno chorzy jak i opiekunowie.

Łóżka medyczne sprzedawane są bez materaca. Łóżka dla niepełnosprawnych często wymagają zakupu materaca przeciwodleżynowego. Łóżka dla niepełnosprawnych ułatwiają czynności pielęgnacyjne przy osobach chorych.